láskyplně kojím

Online kurz, díky kterému budeš kojit bez bolesti, bez pláče, beze stresu - s láskou, důvěrou, intuicí a klidem

Chtěla bys kojit bez bolesti?
Chtěla bys kojit plně bez dokrmu?
Chtěla by sis kojení užívat hned od začátku?
Chtěla bys přesně vědět, jak miminko držet a nakojit?

Právě pro Tebe a Tvé děťátko tady něco mám...

"V porodnici mi nikdo nepomohl. Prostě mi ho dali a řekli, ať ho nakojím. Já jsem ale nevěděla jak. A pak nepřibýval na váze. Tak jsem ho musela dokrmit umělým mlékem stříkačkou. A pořád jsem jen brečela, jak jsem špatná matka. Že ani nenakojím vlastní dítě. No, a pak se mi laktace nerozjela a skončili jsme na flašce."

...

"Myslela jsem, že kojení je přirozené, že není potřeba se na něj  nějak speciálně připravovat. Že mi v nemocnici přece pomůžou. Ale nepomohli. Dcera mi hned při prvním přisátí, kdy mi sestra smáčkla bradavku a nacpala ji malé do pusinky, poranila bradavku tak, že jsem nebyla přes bolest schopna kojit. Tak jsem aspoň odsávala a dávala moje mléko lahví. Jenže dcera se pak už nikdy nepřisála."

...

"Po porodu mi dceru vzali a já ji viděla až za 10 hodin. Pak mi ji dali, a že ji mám nakojit. Ale mně to nešlo. Byla jen na prsu a nesála. Tak dostala umělé mléko stříkačkou. A já odsávala. Něco mého dostala, ale málo. Tak jsme pak zkusili kloboučky, ale ty mi způsobovaly takovou bolest, že jsem je musela zahodit. Dcera se bez nich ale už nechtěla přisát. Tak teď odsávám a zbytek dávám umělé. Krmím ji z lahve. Tolik si přeju kojit, udělám pro to cokoliv. Cítím se jako poloviční máma. Neúplná."

...

Toto jsou tři příběhy, které jsou bohužel od mých klientek. Od žen, které vyhledaly moji pomoc. Bohužel neprošly přípravou na kojení, většina ani přípravou na porod. Proto si nevěděly po porodu rady. Doufaly, že to půjde samo, doufaly, že jim v porodnici pomůžou sestřičky. Bohužel opak byl pravdou. Ve většině porodnic je personál natolik vytížený, že nezvládá indivdiuálně pracovat s šestinedělkami v takové míře, aby se kojení rozeběhlo. Většinou není personál vyškolen tak, aby uměl maminkám efektivně pomoci. Proto je tak důležitá příprava. A to příprava na kojení.

Tyto příběhy odrážejí realitu mnoha žen, které přivedou na svět děťátko. Očekávají, že jim bude v porodnici pomoženo a jsou překvapeny, že tomu tak není. Abys ty nemusela zažívat pocity bezmoci, beznaděje a zoufalství, je tu pro Tebe tento ryze praktický kurz Láskyplně kojím.

Tak pojď, připrav se na nejkrásnější období svého života...

 

porod a jeho vliv na kojení

Porod a poporodní období má na kojení zásadní vliv, ovlivňuje ochotu miminka se přisávat, ale také tvorbu mléka a mateřské instinkty. Proto si budeme povídat nejen o kojení, ale také o porodu a šestinedělí a třeba o porodu císařským řezem.

praxe především

Nejzásadnější z celého kurzu je samozřejmě praktický nácvik - naučíš se proto, jak nakojit miminko v sedě i v leže, naučíš se poznat, kdy miminko pije i bez vážení, ale také budeš přesně vědět, co dělat, když nastane nějaká potíž.

Co Tě v kurzu čeká?

 • Porod a šestinedělí
  Jak porod, následné dvě hodiny po porodu a celé šestinedělí ovlivňují kojení? Jak předejít potížím už přípravou v těhotenství? Co určitě není potřeba dělat a co je fajn podniknout, aby bylo kojení nastartováno co nejlépe?
 • Jak miminko správně přiložit k prsu?
  Praxe je základem celého kurzu - naučíš se poznat správné přisátí, budeš ho umět docílit, naučíš se kojit v sedě, v leže i po císařském řezu. Poznáš, jestli miminko pije, či nikoliv i bez vážení. Budeš prostě umět miminko skvěle nakojit.
 • Co dělat, když se nedaří
  V této sekci najdeš odpovědi a praktické návody pro nejčastější potíže, které tě mohou při kojení potkat. Vždy tedy budeš mít po ruce návod na jakoukoli potíž.
 • Jak mít spokojené miminko?
  Naučím tě, jak miminko uklidnit a uspat bez použití dudlíku. Poznáš, kdy je miminko přetažené, kdy má hlad a kdy si chce třeba jen hrát.
 • Dárek
  Sleva 20 % na kurz Láskyplná masáž děťátka a také na kurz Znakujeme s kojenci a batolátky.

kojím tě, s láskou o tebe pečuji, děťátko moje. vím, co potřebuješ, jsem tu pro tebe. Každý den, každou hodinu, každou minutu. Máma.

Kdo Tě kurzem provede?

Evka Šupčíková

Jsem maminka tří dětí - Marti, Marušky a Jasminky, s kterými žiji to, co předávám dál. Všechny děti jsou nebo byly kojené, nošené, s láskou opečovávané, láskyplně masírované, se všemi jsem znakovala až do rozvoje jejich mluvené řeči.

Veškeré své vědění a zkušenosti předávám dál ženám prostřednictvím kurzů, ale také jako dula a laktační poradkyně při individuálních setkáních.

Bude mi obrovskou ctí Tě provázet na Tvé cestě mateřstvím.

Možná Tě napadá některá z těchto otázek...

Pro koho je kurz vhodný?

Kurz je vhodný pro ženy ve kterémkoli týdnu těhotenství a také pro ženy po porodu, a to až do cca 6 měsíce věku jejich děťátka. Rozhodně ho doporučuji každé ženě, která řeší v kojení nějakou potíž.

 

Jakou formou kurz probíhá?

Kurz probíhá v uzavřené Facebookové skupině, do které dostaneš přístup. Každý týden se Ti zpřístupní 5 videí, která můžeš zkoukávat opakovaně tak, aby ses vše perfektně naučila. K tomu budeš dostávat další materiály, ze kterých můžeš čerpat informace.

 

Co když nebudu kurz stíhat?

Videa jsou ve skupince nahraná nastálo, takže se k nim můžeš opakovaně vracet. Přístup ke kurzu máš na celý rok, takže vše skvěle zvládneš.

 

Co když nebudu něčemu rozumět, nebo si nebudu vědět rady?

Každý týden budu živě ve skupince odpovídat na otázky účastnic, takže se budeš moci na cokoliv zeptat. Podporu ode mě budeš mít po celý rok.