Znakujeme s kojenci a batolátky

ONLINE KURZ, DÍKY KTERÉMU BUDEŠ UŽ VŽDY ROZUMĚT SVÉMU DĚŤÁTKU

Chtěla bys vždy vědět, co Tvé děťátko potřebuje?
Chtěla bys podpořit vývoj řeči svého děťátka?
Chtěla by ses se svým děťátkem umět dorozumět už od kojeneckého věku?
Chtěla bys předcházet frustraci, vzteku, křiku?

Právě pro Tebe a Tvé děťátko tady něco mám...

Vztek, frustrace, neporozumění, válení po zemi, kopání nožkama, pláč, bezmoc a beznaděj.

To jsou přesně ty chvíle, které popisují ženy, se kterými pracuji, jako nejtěžší v mateřství.

 

● Nerozumí svému dítěti.

● Nechápou, co jejich dítě chce.

● Vždyť je přece nakrmené, přebalené.

● Má si hrát a být spokojené. Jenže není.

Někdy je pro nás velice obtížné porozumět plně svému kojenci, velmi často i batoleti.

Možná batoleti ještě těžší. Když děti ještě nemluví, máme pocit, že se s nimi prostě nedá domluvit.

 

Opak je ale pravdou. Zkušenost mnoha žen, se kterými pracuji, a také moje s mými dětmi, je taková, že domluvit se dá už s velmi malým kojencem, s batoletem pak už úplně v pohodě.

Zajímá tě jak? Jednoduše - ten fígl je znakování.

Znakování totiž dává dítěti, které ještě nedokáže používat verbální řeč tak, aby se v pohodě domluvilo, nástroj, kterým se reálně velmi snadno a efektivně domluví.

Díky tomu odpadají konflikty, pláč, beznaděj a hlavně ta všudypřítomná frustrace z neporozumění okolí. 

Dítě totiž najednou může zahajovat komunikaci, může si říct, co chce, a může nám třeba sdělit, co ho trápí, bolí, nebo zajímá. Tím se mu otvírá prostor nejen ke komunikaci, ale také ke zvýšení sebedůvěry, zlepšení vztahů s okolím a vlastnímu sebepoznání.

 

Právě proto, že se na mě desítky žen obracejí s otázkami ohledně komunikace s maličkými dětmi, jsem vytvořila tento naprosto jedinečný online kurz, ve kterém se během tří týdnů naučíš perfektně ovládat znakování s miminky a batolátky, a přineseš do vašeho domova klid, porozumění a mnoho láskyplné energie. 

Vztek, frustrace, neporozumění, válení po zemi, kopání nožkama, pláč, bezmoc a beznaděj. To jsou přesně ty chvíle, které popisují ženy, se kterými pracuji, jako nejtěžší v mateřství. Nerozumí svému dítěti. Nechápou, co jejich dítě chce. Vždyť je přece nakrmené, přebalené. Má si hrát a být spokojené. Jenže není.

Někdy je pro nás velice obtížné porozumět plně svému kojenci, velmi často i batoleti. Možná batoleti ještě těžší. Když děti ještě nemluví, máme pocit, že se s nimi prostě nedá domluvit. Opak je ale pravdou. Zkušenost mnoha žen, se kterými pracuji, a také moje s mými dětmi, je taková, že domluvit se dá už s velmi malým kojencem, s batoletem pak už úplně v pohodě. Zajímá tě jak? Jednoduše - ten fígl je znakování.

Znakování totiž dává dítěti, které ještě nedokáže používat verbální řeč tak, aby se v pohodě domluvilo, nástroj, kterým se reálně velmi snadno a efektivně domluví. Díky tomu odpadají konflikty, pláč, beznaděj a hlavně ta všudypřítomná frustrace z neporozumění okolí. 

Dítě totiž najednou může zahajovat komunikaci, může si říct, co chce, a může nám třeba sdělit, co ho trápí, bolí, nebo zajímá. Tím se mu otvírá prostor nejen ke komunikaci, ale také ke zvýšení sebedůvěry, zlepšení vztahů s okolím a vlastnímu sebepoznání.

Právě proto, že se na mě desítky žen obracejí s otázkami ohledně komunikace s maličkými dětmi, jsem vytvořila tento naprosto jedinečný online kurz, ve kterém se během tří týdnů naučíš perfektně ovládat znakování s miminky a batolátky, a přineseš do vašeho domova klid, porozumění a mnoho láskyplné energie. 

Teorie znakování

Vše o tom, jak se znakováním začít, jak se řeč vyvíjí, jakými způsoby můžeme řeč rozvíjet a proč je znakování tak důležité.

Naučíš se deset důležitých kroků pro to, aby se vaší rodině se znakováním dařilo a celý proces komunikace s děťátkem jste si maximálně užili a vytěžili z něj maximum.

Praxe

Těšit se můžeš na převedení celé teorie do praxe - připraveno pro tebe mám jak praktické nacvičování znakování jako takového, tak samozřejmě i značně rozsáhlý zásobník znaků, které budeš mít rozdělené dle kategorií.

Do praxe se naučíš převáděť i říkanky a písničky spolu se znaky, naučíš se říkanky nové, také si odneseš spoustu tipů na úžasné knihy vhodné nejen ke znakování.

Co Tě v kurzu čeká?

 • Teorie znakování a vývoje řeči
  Ve videích ti prozradím vše o tom, jak se vyvíjí řeč děťátka a jak ji můžeš podpořit znakováním a dalšími nástroji. Naučím tě vše o tom, jak znakování zavést do běžného rodinného života tak, abyste v něm měli skvělého spojence, a všichni si znakování užívali. Budeš prostě profík na komunikaci s kojenci i batolátky.
 • Praxe znakování
  V těchto videích tě naučím, jak znaky s děťátkem zavádět v každodenní praxi, jakými znaky začít, jak je dítěti přestavovat a upevňovat, dozvíš se, jak si můžeš vytvářet vlastní znaky a jak přebírat znaky svého děťátka. Součástí této sekce je také zásobník znaků - v deseti sekcích najdeš videa se znaky pro 10 oblastí života, které budeš moci opakovaně zkoukávat tak, abys vždy věděla, jaký znak použít. Znaků tu najdeš víc než sto.
 • Bonusy
  V bonusové sekci najdeš tipy na knihy a pomůcky, při kterých můžeš znakování použít a rozvíjet. Také tě tady čekají tipy na říkanky a písničky vhodné ke znakování.
 • Dárek
  Sleva 20 % na kurz Láskyplná masáž děťátka.
 • Materiály k vytištění

Už ti rozumím, děťátko moje, vnímám tě, zřím tě. jsem tu pro tebe. Navždy. 

Kdo Tě kurzem provede?

Evka Šupčíková

Jsem maminka tří dětí - Marti, Marušky a Jasminky, s kterými žiji to, co předávám dál. Všechny děti jsou nebo byly kojené, nošené, s láskou opečovávané, láskyplně masírované, se všemi jsem znakovala až do rozvoje jejich mluvené řeči.

Veškeré své vědění a zkušenosti předávám dál ženám prostřednictvím kurzů, ale také jako dula a laktační poradkyně při individuálních setkáních.

Bude mi obrovskou ctí Tě provázet na Tvé cestě mateřstvím.

Možná Tě napadá některá z těchto otázek...

Nenaruší znakování vývoj řeči?

Toto je největší a nejčastější mýtus, který znakování opřádá. Je tomu přávě naopak - děti, které znakují, mluví lépe, dříve a srozumitelnější než jejich vrstevníci. Navíc znakování rozvíjí mozek, proto mají znakující děti až o 12 bodů vyšší IQ.

Jakou formou kurz probíhá?

Kurz probíhá v uzavřené Facebookové skupině, do které dostaneš přístup. Každý týden se Ti zpřístupní 5 videí, která můžeš zkoukávat opakovaně tak, aby ses vše perfektně naučila. K tomu budeš dostávat další materiály, ze kterých můžeš čerpat informace.

Co když nebudu kurz stíhat?

Videa jsou ve skupince nahraná nastálo, takže se k nim můžeš opakovaně vracet. Přístup ke kurzu máš na celý rok, takže vše skvěle zvládneš.

Co když nebudu něčemu rozumět, nebo si nebudu vědět rady?

Každý týden budu živě ve skupince odpovídat na otázky účastnic, takže se budeš moci na cokoliv zeptat. Podporu ode mě budeš mít po celý rok.